ВЛАСТИВОСТІ ТРАВ
ЛИПА
Має протизапальну, жарознижувальну, потогінну, відхаркувальну, діуретичну, болезаспокійливу дію. Володіє помірними бактерицидними, секретоліптичними, протисудомними і седативними властивостями, має легкий жовчогінний та спазмолітичний ефект. Сприяє виведенню токсинів і метаболітів. Цікаво відзначити, що прийом настою липи у здорових людей не викликає посилення потовиділення.
ЯСНОТКА
Чинить добрий вплив на травну систему, адже відмінно нормалізує обмінні процеси та метаболізм. В народній медицині рослину вживають при шлунково-кишкових захворюваннях, що супроводжуються проносами, в тому числі і при дизентерії, диспепсичних розладах, при кольках, при захворюваннях печінки і навіть при грижах.
ЧЕБРЕЦЬ
Має дезінфікувальну, сечогінну, протиспастичну властивості, стимулює відхаркування, заспокоює.
Безсмертник активно застосовується для лікування захворювань печінки та жовчного міхура завдяки своїм жовчогінним та протизапальним властивостям. Він сприяє поліпшенню відтоку жовчі, запобігає застійним процесам і допомагає при запальних захворюваннях печінки.
ЗВІРОБІЙ
Має в'яжучу, протизапальну та деяку протимікробну дію, що сприяє регенерації тканин.Крім того, він помірно впливає на жовчовиділення та стимулює шлункову секрецію.
КАЛЕНДУЛА
Має виражену протизапальну, бактерицидну, противірусну, антимикотическим, ранозагоювальну, спазмолітичну властивістю; покращує процеси регенерації; збуджує секреторну активність травних органів; стимулює жовчоутворення і жовчовиділення; виявляє седативну і антиаритмічну (урежаєт серцебиття) дію
У листі свіжої кропиви є каротиноїди, що беруть участь у синтезі імуноглобулінів, мають антиоксидантні та протизапальні властивостіта допомагають працювати вітаміну А, необхідному для здоров'я очей. Є й фітостерини, зокрема, ситостерин, який нормалізує холестериновий обмін.
МАЛИНА
Характеризується протизапальними, в'яжучими, антитоксичними, кровоспинними властивостями. Настій листя застосовують при хворобах органів дихання, кашлі, гарячці, діареї та ентероколіті, гастриті, при шлункових кровотечах і геморої, при надмірних менструаціях та проти висипів на тілі, вугрів, екземи.
МАНЖЕТКА
Має лікувальні властивості: протимікробні, протизапальні, загоювальні ,
застосовується жінками при різних гінекологічних захворюваннях. Рослина знижує рівень холестерину в крові. Манжетка має кровоспинну властивістю, тому її застосовують при кровотечах.
М'ЯТА
Настої та відвари надземної частини М. польової мають спазмолітичну, знеболювальну й антисептичну дію при головному болю, нервових розладах, невралгіях і запальних процесах. У нар. медицині настій листя використовують при застуді, нудоті, болю у шлунку та діареї, для поліпшення апетиту.
Парило мають в'яжучі та сечогінні властивості, збуджують апетит і рефлекторно посилюють секрецію травних залоз, сприяють нормалізації обміну речовин, виявляють кровоспинні властивості. Експериментально підтверджено глистогінні властивості рослини. Застосовують у вигляді настою.
РОЗТОРОПША
Має жарознижувальну, жовчогінну, сечогінну, протизапальну, помірну відхаркувальну, вітрогінну дію.
квітки ромашки корисні для покращення травлення, зменшення запальних процесів в організмі та полегшення спазмів
СТУЛКИ КВАСОЛІ ЗВИЧАЙНОЇ
Містять джерело корисних елементів: Протизапальна, протиревматична та сечогінна дії робить продукт незамінним у боротьбі з порушеннями водно-сольового обміну, ревматизмом, артритом та подагрою. Розчиняє каміння в нирках та сечовому міхурі.
ПЛОДИ СУНИЦІ
Збуджують апетит, поліпшують травлення, виявляють легку сечогінну, потогінну й жовчогінну дію. Мають також бактерицидні та протизапальні властивості. Корисно вживати ягоди суниці, особливо свіжі, при діабеті та захворюваннях щитоподібної залози.
ПРЕПАРАТИ ХВОЩА ПОЛЬОВОГО
Мають діуретичні й протизапальні властивості. Застосовуються в комплексному лікуванні урологічних захворювань, а також при набряклості, викликаній порушеннями роботи нирок або серцевою недостатністю.
ПРЕПАРАТИ ХМЕЛЮ
Заспокійливо діють на центральну нервову систему, проявляють сечогінну, гіпотензивну, протиалергічну, протизапальну, антимікробну, жовчогінну, противиразкову, болетамувальну, фунгіцидну, естрогенну властивості, стимулюють апетит.
ЯГОДИ ЧОРНИЦІ
Мають протизапальну, жарознижувальну, сечогінну та загальнозміцнюючу дію. Також застосовують як вітамінний засіб. Вони нормалізують обмін речовин, лікують подагру, артрит, позбавляють організм від глистів. Пектинові речовини зв'язують токсини, радіоактивні і важкі елементи і виводять їх з організму.
Плоди шипшини знижують вміст холестеролу в крові, уповільнюють відкладання атеросклеротичних бляшок у кровоносних судинах. Вітаміни і каротин активізують ензимну систему, посилюють регенерацію тканин, синтез гормонів і впливають сприятливо на вуглеводний обмін та проникність судин.
ЧЕБРЕЦЬ
У народній медицині відвар чебрецю застосовують всередину при метеоризмі, проносі, кольках і здутті живота. Його вживають для лікування шлунково-кишкових захворювань, при нервових хворобах, безсонні, цукровому діабеті, перевтомі та нічному нетриманні сечі
КУЛЬБАБА
У народній медицині цю рослину застосовують як апетитний, кровоочисний, сечогінний, жовчогінний, проносний засіб, при хворобах жовчного міхура, печінки, при водянці, діабеті, базедовій хворобі, геморої, хворобах нирок і сечового міхура, для поліпшення обміну речовин.
МАТЕРИНКА
Настій трави материнки звичайної вживають при безсонні, нервових розладах, судомах, ревматизмі, головному болю, застуді, кашлю, захворюваннях серця, печінки, шлунка, кишечнику, горла, гіпертонічній хворобі, гінекологічних захворюваннях, має потогінні та сечогінні властивості.
МАТИ Й МАЧУХА
Використовується для лікування гострих і хронічних захворювань дихальних шляхів. Ефективна при бронхіті, ГРВІ та ГРЗ, грипі, пневмонії, плевриті, бронхіальній астмі і т. д. Листя мати-й-мачухи позбавляє від кашлю, виводить мокроту, бореться з вірусами.
ХВОЯ
Володіє бактеріостатичними, сечогінними властивостями, перешкоджає утворенню та сприяє розчиненню солей в нирках та суглобах, їх активному виведенню з організму. Хвоя зменшує запалення суглобів при ревматоїдному артриті.
АНІС
Застосовують як відхаркувальний засіб при бронхіті, бронхіальній астмі, для стимуляції моторної та секреторної функції травного тракту та збільшення лактації. Плоди мають антимікробну дію.
БУЗИНА
Заспокоює, допомагає при запорах, має відхаркувальну дію, поліпшує виділення жовчі, знижує температуру, є легким діуретиком. Але окрім усього цього, рослина виконує роль своєрідного еліксиру молодості. Важливо, що бузина зупиняє старіння як зовні, так і всередині.
ЖАСМИН
Регулярне (але помірне) вживання напою допомагає нормалізувати тиск, поліпшити роботу серця. Бадьорить і покращує працездатність. Допомагає боротися із втомою і стресами, покращує пам'ять, концентрацію. Нормалізує травлення і допомагає схуднути.
КАЛИНА
Плоди калини корисні для підвищення загального тонусу організму, поліпшення роботи серця, зняття нервової напруги, при неврозах, судинних спазмах і гіпертонії. Вітамінні збори та чаї також надають загальнозміцнюючу дію
Трояндовий чай - це трав'яний напій, який, як відомо, полегшує менструальні болі, забезпечує зволоження і покращує стан шкіри. Чай із пелюсток троянди не тільки омолоджує, а й багатий на антиоксиданти, допомагає зменшити біль під час менструації та допомагає підтримувати водний баланс
БУЗОК
Квітки, листя й бруньки використовують при захворюваннях суглобів, ревматизмі, невралгії, ревматоїдному артриті, туберкульозі, при малярії й епілепсії, сечокам'яній хворобі, цукровому діабеті, тромбофлебіті, ангіні, грипі
САБЕЛЬНИК
Під дією препарату, організм природним чином формує і підтримує структуру хрящової тканини, забезпечує їй міцність і еластичність, відновлює склад синовіальної рідини, знімає запалення, в тому числі аутоімунне. Таким чином, препарат сприяє відновленню основних функцій суглобів.
Череда- причепа чинить сечогінну, потогінну, протизапальну, антиалергічну, кровоочисну, жовчогінну і бактерицидну дію.
ВОДНІ ВИТЯЖКИ З ТРАВИ ПРИЧЕПИ
Покращують апетит та травлення, нормалізують порушений обмін речовин, знижують артеріальний тиск.
КОНЮШИНА
Лугову конюшину використовують при задишці, хронічному кашлі, бронхіальній астмі. Як в'яжучий засіб препарати рослини застосовують при маткових кровотечах. Ліки з конюшини затребувані при запальних захворюваннях очей і вух
ФІАЛКА
Відноситься до рослин, які застосовують при лікуванні захворювань запального характеру, при нормалізації обміну речовин, при подагрі, ревматизмі. Фіалкакорисна при енурезі, уретриті, циститі, жовчнокам'яній і сечокам'яній хворобах
ПЕЛЮСТКИ СОНЯШНИКА
Зменшення запалення, лікування ран і виразок на шкірі. Зниження температури тіла. Підвищення апетиту. Очищення нирок і виведення зайвої рідини.
ЯБЛУКА
Корисні для серця. Розчинні волокна яблук знижують рівень холестерину у крові, а один із поліфенолів – флавоноїд епікатехін сприяє нормалізації артеріального тиску.
ПУСТИРНИК
Ефективний для лікування шлунково-кишкових захворювань, особливо при шлункових спазмах та катарах товстого кишківника. Має сечогінні, протизапальні та відхаркувальні властивості. Трава пустирниказаспокійливо діє при нервових розладах, безсонні, істерії, психастенії, вегетосудинній дистонії, тиреотоксикозі
АМАРАНТ
Це найкращий активатор імунітету природного походження. Загальновідоме застосування амаранту при лікуванні сечостатевої системи, захворювань шлунково-кишкового тракту, захворювань, спричинених порушенням обміну речовин та діабету, при ожирінні, авітамінозі, анемії.
ПОЛИНА
Трава застосовуються для підвищення апетиту та поліпшення секреторної діяльності органів травлення при гастритах із зниженою секреторною функцією шлунка. Чинить протизапальну та антисептичну дію.
ДЕРЕВІЙ
Виявляє кровоспинну дію при легеневих, кишкових, гемороїдальних і носових кровотечах, при кровотечах з ясен і ран, а також при маткових кровотечах (при запальних процесах, фіброміомах, надмірних менструаціях).
КУКУРУДЗЯНІ РИЛЬЦЯ
Це натуральний засіб, який використовується для підтримки здоров'я сечовивідної системи. Вони мають легкий діуретичний ефект, допомагають зменшити набряки і сприяють очищенню організму від токсинів.
ЛАВАНДА
Широко застосовується в лікуванні захворювань серцево-судинної системи. Лаванда є відмінним антисептиком: допомагає при лікуванні ангіни, ларингіту, грипу. Заспокоює і тонізує організм. Допомагає боротися з тривогою, безсонням
МЕЛІСА
Сприяє покращенню когнітивних функцій. Полегшує неспокій і розлади сну. Меліса може позитивно вплинути на травлення (полегшить болі та дискомфорт у животі). Меліса також може допомогти полегшити відчуття нудоти.
КВІТКИ ПИЖМИ
Поліпшують апетит і травлення. Відвари та настої рослини сприяють нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, а також підвищують тонус жовчного міхура. Препарати квіток пижми мають сильну гепатопротекторну дію і стимулюють регенерацію органу при цирозі та гепатитах.
ПРЕПАРАТИ ВОЛОШКИ СИНЬОЇ
Відомі завдяки дезінфікуючій і протизапальній дії. Волошка має сечогінну і жовчогінну дію, поліпшує функції травлення. Препаратами волошки лікують захворювання нирок і сечовивідних шляхів, допомагає при циститі, нефрозі, нирковокам'яній хворобі, уретриті, пієліті.
ОМАН
Чинить відхаркувальну, протизапальну, антимікробну, жовчогінну, сечогінну, тонізуючу дії; нормалізують моторну і секреторну функції різних відділів шлунково-кишкового тракту, поліпшують обмін речовин.
ЦИКОРІЙ
Може використовуватися при порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту, коли не виробляється необхідна кількість шлункового соку і жовчі. Рослину застосовують при гіпоацидних гастритах, гепатитах, неврастенії, істерії.
ОВЕС
Очищає печінку, жовчогінний, сечогінний, виводить важкі солі, знижує цукор в крові. При застудних захворюваннях відвар вівса чинить патогенну і жарознижуючу дію, прискорює одужання, полегшує боротьбу з вірусами. Відвар гарно працює при нервових розладах: депресії, стресах
БАРБАРИС
У народній медицині плоди барбарису звичайного вживають при гіпертонії, а відвар кореня — при захворюванні печінки і жовчного міхура, в гомеопатії — для лікування порушеного обміну речовин, захворювань нирок, печінки, подагри, геморою
НАСІННЯ ЛЬОНУ
При гастриті і проблемах з кишечником
• Покращує обмін речовин.
• Виводить шлаки і токсини з організму.
• Покращує моторику кишечника.
• Відновлює водно-сольовий баланс.
• Регулює жировий баланс тканин.
• Зменшує кількість холестерину.
• Допомагає при запорах та діареї.
• Має сильну протиракову дію.
ПЛОДИ ФЕНХЕЛЮ ЗВИЧАЙНОГО
Мають секретолітичні, вітрогінні властивості. Їх застосовують при спазмах кишечнику, метеоризмі, диспепсії, при жовчнокам'яній та нирковокам'яній хворобах (мають відхаркувальну і молокогінну дію).
У народній медицині використовують плоди й суцвіття горобини при сечокам'яній хворобі, порушенні обміну речовин, простуді, шлунково-кишкових захворюваннях, а відвар кори — при гіпертонії. Плоди горобини застосовують як сечогінний засіб
ІВАН - ЧАЙ
Має сечогінну та протизапальну дію, що робить його корисним для лікування захворювань сечостатевої системи. Він допомагає при циститі, уретриті та інших запальних захворюваннях сечового міхура та сечовивідних шляхів
Поліпшення кровообігу, регуляція скорочення серцевого м'яза, очищення судин – це те, чим корисні плоди глоду.
ПЛОДИ ГЛОДУ
Допомагають при аритмії і тахікардії. Вони корисні як профілактичний засіб для попередження інсульту та інфаркту міокарда. Плоди глоду також рекомендовані до вживання гіпертонікам від тиску.
Препаратами на основі чорноплідної горобини лікують гіповітаміноз, анемію, хвороби жовчного міхура. За шлункових захворювань ягоди та сік аронії підвищують кислотність та активізують дію шлункового соку. Використовують їх під час лікування гастриту зі зниженою кислотністю шлункового соку
У народній медицині насіння кмину використовуються від кашлю і задухи, при запаленні бронхів і легенів, розладах кишечника і хвороби жовчного міхура
Ягоди, листки й корінь ожини мають жарознижувальну, потогінну, зміцнювальну й заспокійливу дію. Листя має антисептичну, в'яжучу, кровоспинну, потогінну, ранозаживляючу дію; корінь — в'яжучу, кровоспинну; сік з кореня — сечогінну дію, а настій листя характеризується закріпляючим моторику кишки ефектом.
АКАЦІЯ
Квітки застосовують при захворюваннях сечових шляхів як спазмолітичний і протизапальний засіб , а також як засіб, що полегшує самопочуття при ниркокам'яній хворобі, використовується в лікуванні шлунка, кишечника (виразка, гастрит, хвороба дванадцятипалої кишки) за рахунок властивостейзнижувати кислотність і проносити
КРІП
У медицині плоди К. з. застосовують при метеоризмі, диспепсії, гастриті та хронічному бронхіті (мають спазмолітичну, вітрогінну, відхаркувальну дію). Настій плодів і трави вживають для профілактики нападів стенокардії, при гіпертензії I і II ступеня, хронічній коронарній недостатності, безсонні
ПРЕПАРАТ ВЕРЕСУ ЗВИЧАЙНОГО
Використовують для лікування, так як вони мають потогінну, сечогінну та в'яжучу дію, протизапальні й дезінфікуючі властивості. Препарати вересу збуджують видільну функцію шлункових залоз
ЗОЛОТАРНИК ЗВИЧАЙНИЙ
Завдяки своїм лікувальним властивостям, використовується як сечогінний засіб (сечокам'яна хвороба, хвороби нирок та сечового міхура), протизапальний та антибактеріальний засіб. Золотарник здатний регулювати обмін солей та зменшувати кількість солей в організмі.
ОБЛІПИХА
Зміцнює імунну систему організму, надає профілактику і лікування застуди, усуває кашель, має протизапальний ефект, виводить токсини і шлаки, зміцнює серцевий м'яз і серцево-судинну систему в цілому, підвищує еластичність стінок судин, надає профілактику інсультів та інфарктів, допомагає при гіпертонії
ВІДВАР З ЛИСТЯ СМОРОДИНИ
Має протизапальну дію. Листя смородини чудово дезінфікує, що корисно при шкірних захворюваннях. Фітонциди, якими багате листя рослини, допоможуть швидше одужати після простудних захворювань. Відвари покращують стан хворого при бронхіті, ангіні, знижують температуру, знімають захриплість.
ТИСЯЧОЛИСНИК АБО ДЕРЕВІЙ
застосовують при поганому апетиті, гіпоацидному гастриті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, виразкових спастичних колітах, метеоризмі, при хворобах печінки, нирок і сечового міхура.
Квітки нагідок діють заспокійливо на центральну нервову систему, знижують рефлекторну збудливість, посилюють діяльність серця, тобто збільшують амплітуду серцевих скорочень та уповільнюють ритм. Приписують при серцевих захворюваннях з порушенням ритму та гіпертонічній хворобі, у клімактеричний період.
Молоді пагони смереки або червонуваті шишки, особливо їх верхівки, частенько застосовувалися нашими предками для лікування бронхіальної астми, розладів в роботі нирок і сечового міхура, а також при лікуванні захворювань верхніх дихальних шляхів
ЕХІНАЦЕЯ
Має противірусні, антибактеріальні, протимікотичні властивості. Показання для застосування. У складі комплексного лікування імунодефіцитних станів при хронічних рецидивуючих запальних захворюваннях різної локалізації. Стан після антибіотикотерапії, цитостатичної, імунодепресивної, променевої терапії.
ЦЕДРА АПЕЛЬСИНА
Знижує апетит, прискорює обмін речовин, покращує процес травлення. Якщо регулярно вживати чай або настоянку з апельсинової цедри, це позитивно позначиться на серцево-судинній системі. Пектин, який є в цедрі, нормалізує рівень холестерину в крові, знижує артеріальний тиск.
Лимонна цедра покращує апетит, сприяє кращій роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту, підвищує обмін речовин. Лимон виводить з організму токсини і шлаки. Фрукт здатний полегшити стан у вагітних, знімає токсикоз. Лимон полегшує головні болі і мігрені.
БАРВІНОК
Лікує гіпертонію. Також настій барвінку застосовують при гіпертонічній хворобі, при маткових і кишкових кровотечах; як антибактеріальний, протизапальний засіб, при бронхітах, ентеритах, колітах, імпотенції; зовнішньо - при ангіні, зубному болі, при дерматомікозах. Квітки використовують як косметичний засіб.
Чай з листя берези допомагає в комплексі з іншими лікарськими або рослинними препаратами усунути біль в суглобах ( не розгинаються коліна, запалена суглобова сумка, травми колін, бурсити, артрити, артрози). Береза лікує відкладення солей, набряклі підошви, важкі ноги. Береза покращує стан судин, кровообіг.
Аїр болотний має знеболюючу, протизапальну, жовчогінну, сечогінну, в'яжучу і протимікробну дію; нормалізує секрецію шлункового соку, покращує травлення і апетит, стимулює перистальтику кишечника і роботу жовчного міхура.
Препарати ялівцю звичайного збільшують виділення шлункового соку та жовчі, збуджують перистальтику кишечнику, полегшують відхаркування, діють як протизапальна та знеболювальна ЛРС.
Брусниця використовують як в'яжучий, гемостатичний, тонізуючий, ранозагоювальний, жарознижувальний, протицинготний, антигельмінтний, седативний препарат, при катарах ВДШ, ревматизмі, дизентерії, гіпоацидних гастритах, гепатохолециститах, пухлинах шлунка, діабеті, туберкульозі легень, гіпертонії, ентеритах.
Золота роза допомагає при болях у критичні дні, мігрені - роза нормалізує цикл, зменшує болі; сердечних та судинних захворюваннях - просто неоціненна користь, усуває загрозу аритмії, бореться з бляшками та спазмами судин; безсонні, перевтомі, депресії – чайна троянда з успіхом долає такі розлади.
Ліщина благотворно впливає на чоловічу потенцію і бореться із захворюваннями сечостатевої системи: знімає запалення передміхурової залози, має загальнозміцнювальну, стимулюючу, тонізуючу дію, що підвищує лібідо, сприяє розслабленню тканин сечовивідних шляхів і кращому відходженню сечі
Девясил. Мають відхаркувальну, протизапальну, антимікробну, жовчогінну, сечогінну, тонізуючу дію, нормалізують моторну та секреторну функції різних відділів шлунково-кишкового тракту, зменшують активність запального процесу в шлунку.
Шавлія лікарська має протизапальну, кровоспинну, ранозагоювальну, в'яжучу дію. Зміцнює епітелій, поліпшує роботу шлунково-кишкового тракту, дає невеликий спазмолітичний ефект. Тонізує серцевий м'яз, нормалізує обмінні процеси в організмі, позитивно впливає на стан нервової та кровотворної систем
ПУПАВКА ЖОВТА
Пупавка має інсектицидні та бактерицидні властивості. У народній медицині відома її сечогінна, протиглистна, протималярійна, жовчогінна, потогінна, кровоспинна дія
ПЕЛЮСТКИ РОЖІ ЛІКАРСЬКОЇ
Вони мають загальнозміцнюючу, протизапальну, антисептичну і заспокійливу властивості. «Настій пелюсток має в'яжучу, кровоспинну, протизапальну, протиалергічну дію і застосовується при діареї, гастриті, ентероколіті, зовнішньо – при ангіні, ранах, які важко загоюються
ГРИЦИКИ
Біологічно активні речовини рослини чинять кровоспинну, в'яжучу, протизапальну, гіпотензивну, сечогінну та жовчогінну дію; посилюють скорочувальну діяльність гладкої мускулатури матки, активізують моторику шлунка та прискорюють перистальтику кишечнику.
КОРОНАРІЯ
Ліки з цієї трави проявляють антисептичні та кровоспинні властивості. Під час досліджень було встановлено, що свіжий сік коронарії дуже ефективно знищує сінну паличку, золотий стафілокок
ЩИРИЦЯ
Листя рослини багаті, дубильними речовинами, містять каротин, флавоноїди, солі калію, марганцю, цинку, кальцію. Листя і насіння рослини корисні при гастритах, панкреатиті, цукровому діабеті, захворюваннях печінки і нирок, пухлинних процесах.
Використовували петрушку в лікувальних цілях для зміцнення здоров'я нирок, печінки, мозку і серця. Дослідження також показують, що вона може допомогти запобігти утворенню каменів у нирках, підтримати здоров'я серця
Орегано містить активні сполуки, такі як карвакрол і тимол, які володіють потужними антибактеріальними властивостями. Вони здатні знищувати бактерії, включаючи їхні різні патогенні штами. Це робить його ефективним природним засобом для боротьби з бактеріальними інфекціями
Листя шовковиці має заспокійливу, протизапальну дію, є жарознижувальним засобом. Наголошу, що листя збирали до того, як достигнуть плоди. Особливо показані відвари й настої листя від головного болю, запаморочень, невралгій, набряків, паралічу рухових нервів
Лопух має протизапальні, жовчогінні, сечогінні, потогінні, антиоксидантні, загальнозміцнюючі, ранозагоювальні властивості. Застосовується з метою профілактики та пом'якшення перебігу захворювань шлунково-кишкового тракту, жовчо та сечокам'яної хвороби, цукрового діабету, подагри, ревматизму, поліартритів, фурункульозу
Евкаліпт. Цей комплекс біологічно активних речовин виявляє антисептичну, протизапальну, болезаспокійливу, в'яжучу, репаративну і відхаркувальну дію. Препарати з листя евкаліпта згубно діють на стрептококи, стафілококи, дизентерійну та кишкові палички, гнійних та анаеробних збудників, сприяють швидкому загоєнню ран.
Ялинові шпильки Молоді пагони ялинок, особливо їх верхівки, частенько застосовувалися нашими предками для лікування бронхіальної астми, розладів в роботі нирок і сечового міхура, а також при лікуванні захворювань верхніх дихальних шляхів.
Первоцвіт знімає спазм м'язів бронхів, посилює активність миготливого епітелію. Засоби, приготовані з сухої трави рослини, мають ряд корисних властивостей - вони здатні знімати жар і спазми. Також препарати первоцвіту мають потогінну і помірну послаблювальну дію.